Knygų paroda „Gyvenimas prie Mažosios Lietuvos sienos“

Kviečiame į bibliotekos III aukšte eksponuojamą knygų parodą „Gyvenimas prie Mažosios Lietuvos sienos“. 2023-ieji, minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-ąsias metines, paskelbti Klaipėdos krašto metais. Šis išskirtinis Lietuvos kampelis žavi savo autentika, turtinga istorija ir išskirtine architektūra.

Doc. dr. S. Pocytė teigia, kad „Šiandien, žvelgdami į Klaipėdos krašto ir miesto praeitį, mes turime puikią progą pasimokyti sugyvenimo, tolerancijos tarp tautų ir kultūrų, suvokti, jog daugiakultūriame krašte ilgus šimtmečius vieni šalia kitų gyvenę ir sugyvenę lietuvininkai, vokiečiai, čia savo pėdsakus palikę prancūzai, švedai, anglai, žydai bei kitos tautos yra neatsiejamos mūsų Klaipėdos krašto praeities dalys, kurių sukurtu paveldu, istorinės praeities ženklais mes šiandien naudojamės ir tai priimame kaip savo istoriją ir neatsiejamą kultūrinę savastį.“ (Pocytė, 2018).

Knygų parodoje susipažinsite su Mažosios Lietuvos istorija, Klaipėdos architektūra, gamtos subtilybėmis bei kelionių maršrutais šiame krašte.

_______________________

Pocytė, S. (2018). Tilžės akto 100-metį minint. Atvira Klaipėda. https://www.atviraklaipeda.lt/2018/11/30/tilzes-akto-100-meti-minint/