Mokymai ir konsultacijos

Biblioteka rūpinasi kolegijos bendruomenės informacinio ir akademinio raštingumo ugdymu, skatina laikytis akademinės etikos principų. Bibliotekos darbuotojai rengia mokomąją medžiagą, konsultuoja ir organizuoja mokymus bei seminarus studijų ir mokslo darbų darbų rengimo, literatūros paieškos, citavimo ir sąrašų sudarymo, autorių teisių bei plagiato prevencijos, mokslinės komunikacijos temomis.

Mokymai ir konsultacijos studentams

Pirmo kurso studentams kiekvieną rugsėjo mėn. organizuojami tradiciniai arba interaktyvūs mokymai apie bibliotekos paslaugas ir išteklius, supažindinama kaip pasiskolinti ir grąžinti bibliotekos knygas, naudotis el. ištekliais ir kt. Informacija teikiama bibliotekos naujienose ir kolegijos bendruomenei el. paštu. Jeigu studentai ir dėstytojai negauna bibliotekos naujienų el. paštu, reikia kolegijos pašto nustatymuose pasirinkti grupę Bibliotekos naujienos.

Visiems studentams organizuojami tradiciniai ir/arba interaktyvūs grupiniai mokymai RADAU, RAŠAU, CITUOJU. Šiuose mokymuose studentams teikiama praktinė informacija rasti tinkamus informacijos šaltinius rašto darbams rengti, kaip cituoti ir perfrazuoti šaltinius rašto darbuose, kaip sudaryti literatūros sąrašą pagal APA taisykles, apie plagiato prevencijos sistemą ir naudojamą teksto sutapties patikros įrankį kolegijoje. Apie šiuos mokymus skelbiama bibliotekos naujienose ir kolegijos el. paštu. Šių mokymų trukmė apie 1 val. Bibliotekos iniciatyva šie mokymai organizuojami pavasario semestre ir į juos gali registruotis kiekvienas norintis studentas. Šiuos grupinius mokymus galima užsisakyti ir studentų grupės ar dėstytojo iniciatyva parašius Informacijos konsultantei.

Pagrindinė mokomi medžiaga teikiama kolegijos Moodle kurse Akademinis raštingumas: https://moodle.kauko.lt/course/view.php?id=3491

Dėl studentų mokymų ir konsultacijų prašome kreiptis į bibliotekos Informacijos konsultantę Jūratę Daubarienę el. paštu ar bibliotekos konsultacijų kambaryje (Pramonės pr. 22A, antras aukštas, 207 kab.).

Seminarai, mokymai ir konsultacijos dėstytojams

Dėstytojai ir darbuotojai konsultuojami bibliotekoje mokslinės informacijos paieškos, informacijos šaltinių citavimo, mokslinių straipsnių publikavimo ir registravimo, leidinių leidybos, plagiato prevencijos, autorių teisių, mokslinių publikacijų vertinimo, atvirosios prieigos ir kitais klausimais.

Dėstytojams nuolat organizuojami mokymai ir seminarai: 

  • Mokslinės informacijos naudojimas;
  • Plagiato prevencija ir patikra;
  • Autorių teisės ir intelektinė nuosavybė;
  • Mokslinių tyrimų sklaida;
  • Publikacijų vertinimas ir įregistravimas.

Dėstytojai ir darbuotojai daug informacijos šiais klausimais gali rasti kolegijos intranete: https://intranet.kauko.lt/

Seminarus ir mokymus kolegijos darbuotojams organizuoja bei apie mokymus skelbia kolegijos Kompetencijų centras. Dėl dėstytojų konsultacijų ir seminarų reikėtų kreiptis į bibliotekos vadovę Liną Šarlauskienę.

Mokomoji medžiaga internete

Bibliotekos atmintinė pirmakursiui: Bibliotekos atmintinė 2020

Bibliotekos gidas kaip naudotis paslaugomis ir ištekliais: Bibliotekos gidas 2020

Akademinis raštingumas: mokomoji medžiaga Moodle aplinkoje kolegijos bendruomenei: Akademinis raštingumas

Bibliotekos Youtube mokomieji filmukai: Mokomieji filmukai

El. leidiniai:

Kita mokomoji medžiaga internete:

  • Efektyvus elektroninių mokslo informacijos išteklių naudojimas: Nacionalinio projekto eMoDB.LT mokomoji medžiaga tyrėjams ir studentams [interaktyvus]. 2019. Atviroji prieiga: https://open.ktu.edu/course/view.php?id=37
  • Medijų ir informacinis raštingumas: mokymosi kursas moksleiviams, studentams ir besidomientiems [interaktyvus]. 2019. Atviroji prieiga: http://rastingumas.biblioteka.vu.lt/

Vaizdiniai patarimai