Paslaugos individualiųjų poreikių turintiems asmenims

Regos negalią ar sutrikimus turintys asmenys bibliotekoje gali naudotis įrenginiais:

• el. knygų grotuvu Victor Reader, t. y. klausyti įrašytą informaciją ir el. knygas MP3, MP4, DAISY, EPUB ir kitais formatais. Esant poreikiui, teiraukitės bibliotekos vadovės;
  • vaizdo didintuvu Freedom Scientific spausdintiems leidiniams skaityti (207 kambaryje);
  • įrenginiu SARA CE (Scanning and Reading Appliance, Camera Edition), kuris automatiškai skenuoja ir garsiai skaito spausdintą tekstą (207 kambaryje).

Programos žmonėms, turintiems regos negalią arba sutrikimus:

JAWS 14Windows programa, analizuojanti informaciją kompiuterio ekrane ir perduodanti ją kalbos sintezatoriui, kuris paverčia tekstą garsu.
Win Talker Voice 1.6Programa, kompiuterio ekrane esančią informaciją skaitytojui perduodanti garsu lietuvių kalba.
Magic Screen MagnificationPrograma, išdidinanti visą kompiuterio ekrane pateikiamą informaciją arba jos dalis.
Dolphin Easy ConverterPrograma, konvertuojanti teksto dokumentus į alternatyvius formatus (Mp3, audio, txt, Braille, skaitmeninių knygų formatą DAISY).

Klausos negalią ar sutrikimus turintys asmenys gali pasinaudoti skaitmeninio koduoto vidinio ryšio FM sistema Bellman Audio Domino, kuri padeda suvokti kalbą sunkiose girdėjimui situacijose (paskaitose, seminaruose, žiūrint video ir kt.). Sistemą galima naudoti su klausos aparatais. Esant poreikiui, reikia teirautis bibliotekos vadovės.

Įranga klausos ir regos negalią ar sutrikimus turintiems asmenims yra gauta įgyvendinant Valstybinio studijų fondo pagal Europos socialinio fondo remiamą projektą „Studijų prieinamumo užtikrinimas specialiųjų poreikių turintiems studentams“.

Judėjimo negalią ar sutrikimus turintys asmenys gali patekti į bibliotekos reikiamus aukštus studijų centre įrengtu liftu. Reikiamas bibliotekos spausdintas knygas galima užsakyti el. kataloge internetu, kad jos būtų atneštos iš anksto. Knygas galima grąžinti savitarnos įrenginiais ar paduodant jas bibliotekos darbuotojui. Bibliotekoje įrengta darbo vieta su koreguojamo aukščio stalu bei ergonomiška kėde.

Daug paslaugų ir el. išteklių biblioteka teikia nuotoliniu būdu, išsamiau pie tai puslapyje NUOTOLINĖS PASLAUGOS.

Negalintys skaityti įprasto spausdinto teksto asmenys taip pat gali naudotis Lietuvos aklųjų bibliotekos sukurta virtualia biblioteka ELVIS, kurioje galima rasti įgarsintas grožinės literatūros knygas ir žurnalus, savišvietai ir studijoms skirtus leidinius skaitmeniniais formatais (PDF, DAISY), skaitmeninius leidinius Brailio raštu ir kt. ELVIS ištekliai nuolat pildomi ne tik Lietuvos aklųjų bibliotekos įgarsintomis knygomis, bet ir leidėjų kuriamais pritaikyto formato leidiniais, Lietuvos kino centro produkcija ir kitais atsakingų kūrėjų sukurtais produktais, jei tik jie yra prieinami tiems, kurie negali skaityti įprasto spausdinto teksto.