Atvirosios prieigos savaitė spalio 23-29 d.

Spalio 23-29 dienomis minima Tarptautinė atvirosios prieigos savaitė. Atviroji prieiga yra nemokama ir nevaržoma prieiga internete prie mokslinių publikacijų, tyrimų duomenų ir kitos publikuotos bei nepublikuotos kokybiškos recenzuotos mokslinių tyrimų medžiagos, kurią kiekvienas vartotojas gali laisvai skaityti, kopijuoti ir atlikti automatizuotą turinio analizę nepažeisdamas autorinių teisių.

2023-ųjų atvirosios prieigos savaitės tema – „Community over Commercialization“ (liet. bendruomenė prieš komercializavimą), kuria siekiama skatinti pokalbius apie mokslo finansavimą ir stipendijas, kurios atlieptų tik geriausius visuomenės ir akademinės bendruomenės interesus.

Atviroji prieiga naudinga ne tik mokslininkams dėl greitesnės informacijos sklaidos ir didesnio publikuotų straipsnių matomumo, tačiau ir studentams, kuriems patikima ir kokybiška informacija reikalinga studijų rašto darbams. Informaciją iš atvirosios prieigos duomenų bazių rasite Kauno kolegijos virtualioje bibliotekoje ir specialiuose atvirajai prieigai skirtuose portaluose: Atvirosios prieigos ištekliai studijoms ir mokslui. Apie atvirąją prieigą išsamiau rasite mokomojoje medžiagoje.