Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos studentų darbų paroda „Nuo linijos iki spalvos“

Kviečiame apsilankyti Kauno kolegijos bibliotekos II aukšto ir KK Studijų centro I aukšto parodinėse erdvėse (Pramonės pr. 22A), kuriose eksponuojami Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos studentų darbai – parodoje „Nuo linijos iki spalvos“, tai atrinkti iš pirmo kurso „Kompozicijos ir dizaino pagrindų“ dalyko mokomosios metodinės kolekcijos.

Programos koordinatorė Sigita Grabliauskaitė sako, jog supančios aplinkos stebėjimas, domėjimasis kitų kūrėjų darbais ir jų analizavimas inspiruoja studentus eksperimentuoti, ieškant ir, žinoma, atrandant savitą kūrybos braižą.

Šioje parodoje pristatomi studijų programos „Kompozicijos ir dizaino pagrindų“ (dėst. Sigita Grabliauskaitė) disciplinos, kurioje studentai yra supažindinami su pagrindinėmis kompozicijos, spalvotyros sąvokomis, mokomi kompozicijos harmonizavimo būdų ir priemonių, užduotims sukurti darbai.

Parodoje eksponuojami kūriniai, kuriuose jaunieji menininkai, pasirinkę atpažįstamą objektą, kūrė kompozicijas, kurių pagrindiniu elementu tapo jų pasirinktas objektas. Kompozicijose buvo siekiama pasirinktą objektą atskleisti, pasinaudojant kvadrato bei rozečių kūrimo principais, o taip pat atrasti harmoningus spalvinius, toninius sprendimus, geriausiai tinkančius pasirinktam objektui ar, priešingai, jį suardančius, padedančius sukurti visiškai naują, netikėtą kompoziciją.

Studentai kurdami eksponuojamas kompozicijas įkvėpimo sėmėsi iš menininkų Maurico Kornelio Ešerio, Hunterio Wasserio (Hunter Wasser), Viktoro Vazarelio, Kazio Varnelio Stasio Krasausko kūrybos. Iš dalyvių galima išskirti dabartinę antro kurso studentę M. Imbrasaitę, kur savoje kūryboje inspiravo M. K. Ešerio grafikos darbas „Akis“, kuriame vaizduojama paties menininko akis, paskatino jaunąją kūrėją ieškoti ir savo darbuose atskleisti dailininko ir į jo kūrinį žvelgiančio žiūrovo ryšį. Nagrinėdama V. Vazarelio kūrybą, M. Imbrasaitė unikalias, savitas kūrybines interpretacijas sujungia su menininko kompozicijų fragmentais, sukurdama trimačius kubus. Remdamasi šio menininko kūryba studentė kūrė ir parodoje eksponuojamas rozetes (pranc. rosette – stilizuotas, gėlės žiedo pavidalo, ornamento motyvas).

Gabijos Mikalopaitės, trečio kurso studentės, kūryba prisodrinta menininko Vincento van Gogo spalvingų tapybinių potėpių miniatiūriniuose grafiniuose ieškojimuose. Parodos lankytojams rekomenduojam pažiūrėti šiuos filmus, norint suprasti Gabijos pasirinkimą menininko van Gogo kūryba ir jo atviras susidūrimas su gyvenimo iššūkiais: animuotas filmas apie van Gogą – pirmoji istorijoje tapybos pagrindu sukurta juosta:

Sukurtas kompozicijas pirmakursiai panaudoja dizaino objektų kūrybai, kadangi studijų metu yra skatinami specialybinius dalykus (stiklą, keramiką, odą, tekstilę) derinti tarpusavyje ar integruoti į kitas vizualaus meno šakas.

Parodos dalyviai (KK bibliotekos II aukšto parodinėse erdvėse): Simona Tuomenaitė, Monika Imbrasaitė, Aušrinė Ponelytė, Karolina Ziubkaitė, Agnija Kaleinikova, Marija Šimaitytė, Gabija Mikalopaitė.
Parodos dalyviai (KK I aukšto parodinėje erdvėje): Augustina Budžiulytė, Laurinta Praščiūnaitė, Aurelija Nečionytė, Jurgita Galdikaitė, Agnė Survilaitė, Jolita Mockutė.
Parodos kuratorė: Sigita Grabliauskaitė

Ekspoziciją virtualiai galite pamatyti čia.