Knygų paroda „Jau svyra šermukšnių ir vynuogių kekės“

Kviečiame į trečiame bibliotekos aukšte eksponuojamą bibliotekos knygų parodą „Jau svyra šermukšnių ir vynuogių kekės“. Parodoje knygos apie rudens gėrybes, žemės ūkį, sodininkystę, augalininkystę ir pasiruošimą žiemai.

Laicans (2023) teigia, kad „Ruduo žemdirbiams reiškia ne tik derliaus nuėmimo darbus, bet ir dirvos paruošimą šaltajam metų laikui. Lietuvos klimato sąlygos, trumpas šiltasis vegetacinis periodas, lemia, kad augalų derliaus nuėmimo periodas sutampa su žiemkenčių sėjos pradžia. Tai apsunkina optimalų pasiruošimą, nes nespėjus laiku pasėti žiemkenčių, nukentės būsimas derlius. Todėl siekiant maksimalaus efektyvumo – būtina tinkamai susiplanuoti svarbiausius darbus“.

Kviečiame apsilankyti parodoje ir pasisemti idėjų!

Laicans, G. (2023 m. rugsėjo 12 d.). Rudens darbai ūkyje: kaip efektyviausiai pasiruošti kitam sezonui? Valstietis.lt. https://www.valstietis.lt/ukininku-zinios/rudens-darbaiukyje-kaip-efektyviausiai-pasiruosti-kitam-sezonui/129604