Knygų paroda „Geležinis vilkas ir… viskas?“

Kviečiame į III bibliotekos aukšte eksponuojamą knygų parodą „Geležinis vilkas ir… viskas?“ skirtą paminėti 700-ąjį Vilniaus miesto gimtadienį. 2023-ieji paskelbti Lietuvos sostinės Vilniaus ir Gedimino laiškų metais. Parodoje knygos apie Vilniaus istoriją, architektūrą, dailę ir kultūrą.

„Lietuvos sostinė 2023-aisiais mini 700 metų jubiliejų. Vilniaus miestas rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 1323 metų sausio 25 dieną. Tada Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas Europai skirtuose laiškuose pabrėžė įvairovės užtikrinimo siekį. Šiandien Lietuvos sostinės vardas mirga pasaulio žiniasklaidoje, miesto pasiekimus vertina žmonės iš viso pasaulio, o pokyčius geriausiai pajuto čia dirbantys ir gyvenantys. Miestas plėtėsi, keitėsi architektūros stiliai, miestą siaubė gaisrai, karai, kilo sukilimai, Vilnius klupo ir vėl kėlėsi, stiprėjo, augo ir gražėjo. Buvo statomos bažnyčios, mokymo įstaigos, tiesiamos naujos gatvės, plėtėsi verslai, amatai, kūrėsi menai. Ir nors ne vieni norėjo Vilnių pavergti ir užgrobti, jis viską išgyveno ir išliko laisvas“ (Neakivaizdus Vilnius, 2023).

Neakivaizdus Vilnius. (2023). Vilnius 700. Dviračiu per miesto istoriją. Neakivaizdus Vilnius. https://neakivaizdinisvilnius.lt/studijos/vilnius-700/