Knygų paroda „Avangardas: vaizdai, garsai ir tekstai“

Kviečiame į trečiame bibliotekos aukšte eksponuojamą knygų parodą „Avangardas: vaizdai, garsai ir tekstai“ skirtą paminėti Jono Meko metus. 2022-ieji paskelbti Jono Meko metais, pažymint avangardinio kino kūrėjo ir kino kritiko, rašytojo ir poeto 100-ąsias gimimo metines.

Avangardinio kino krikštatėvis, Niujorko legenda, Yoko Ono, Johno Lennono, Andy Warholo, Alleno Ginsbergo bičiulis, Lietuvoje Nacionaline kultūros ir meno premija apdovanotas Niujorke gyvenęs Jonas Mekas (1922-2019) vadinamas vienu iškiliausių XX amžiaus menininkų. Prieš daug metų Amerikoje už pasiskolintus pinigus nusipirkęs pirmąjį „Bolex“ filmavimo aparatą, jis pradėjo filmuoti vaizdus iš lietuvių emigrantų gyvenimo, vėliau pasinėrė į avangardinį kiną, organizavo kino festivalius, rašė kritinius straipsnius apie kiną, surinko vieną didžiausių pasaulyje amerikiečių avangardinio kino archyvą „Anthology Film Archives“ Niujorke.