Atvirosios prieigos savaitė

Spalio 25-31 d. visame pasaulyje minima Tarptautinė atvirosios prieigos savaitė, kurios tema: „It Matters How We Open Knowledge: Building Structural Equity“ („Svarbu kaip atveriame žinias: lygios galimybės visiems“).
Atviroji prieiga, tai nemokama ir nevaržoma prieiga internete prie mokslinių publikacijų, tyrimų duomenų ir kitos publikuotos bei nepublikuotos kokybiškos recenzuotos mokslinių tyrimų medžiagos, kurią kiekvienas vartotojas gali laisvai skaityti, kopijuoti ir atlikti automatizuotą turinio analizę nepažeisdamas autorinių teisių!

Informaciją iš atvirosios prieigos duomenų bazių rasite Kauno kolegijos virtualioje bibliotekoje ir specialiuose atvirajai prieigai skirtuose portaluose: Atvirosios prieigos ištekliai studijoms ir mokslui. Norint sužinoti dar daugiau informacijos ir susipažinti su efektyviu elektroninių mokslo informacijos išteklių naudojimu naudojantis atvirąją prieiga apsilankykite mokomojoje medžiagoje.

Šią savaitę taip pat vyksta daug įvairių tarptautinių renginių, todėl kviečiame susipažinti su Tarptautinės atvirosios prieigos savaitės renginiais ir registruotis į juos.

Mokslininkus, tyrėjus, mokslo administratorius, duomenų valdymo pagalbą teikiančius specialistus, akademinių bibliotekų atstovus kviečiame dalyvauti projekto FAIRsFAIR iniciaty atvirojo mokslo seminare, kuris vyks lapkričio 10 d. (trečiadienį) 10 val. Tai projekto FAIRsFAIR iniciatyva, įgyvendinama bendradarbiaujant su Kauno technologijos universitetu, OpenAIRE nacionaliniu koordinatoriumi Lietuvoje ir Atvirojo mokslo bendruomenėmis. Renginys vyks anglų kalba. Maloniai kviečiame užpildyti registracijos formą iki spalio 31 d. (preliminari seminaro programa).