Disleksijos pažinimo mėnuo #GoREDforDyslexia

Spalis – disleksijos pažinimo mėnuo skirtas didinti visuomenės supratimą apie disleksiją bei palaikyti ir padrąsinti žmones susiduriančius su šiuo skaitymo sunkumu. Disleksija – tai ne tik skaitymo sutrikimas, bet ir unikali mąstysena, pasireiškianti vizualia atmintimi, jautrumu aplinkai, simetrijai ir detalėms, tačiau reikalaujanti kitokių mokymosi metodų bei priemonių.

Iniciatyva „Go Red for Dyslexia“ pirmą kartą įgyvendinta 2015 m. Australijoje, Lietuvoje šią iniciatyvą nuo 2020 m. puoselėja Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB), „Dyslexia centras“ ir Mokymosi ypatumų centras „Labirintas“. Lietuvos aklųjų bibliotekos teigimu, „iniciatyvos tikslas – „nuginkluoti“ raudoną spalvą, išryškinančią klaidas mokykloje, skatinti visuomenę atkreipti dėmesį į skaitymo sunkumų patiriančius vaikus, domėtis ir priimti teisingus spendimus vaikų lavinimo procese“. Susipažinkite su iniciatyvos „Go Red for Dyslexia“ veiklomis Lietuvos aklųjų bibliotekos interneto svetainėje.

Kauno kolegijos biblioteka ir informacijos išteklių centras prisideda prie „Go Red for Dyslexia“ iniciatyvos ir siekia didinti Kauno kolegijos bendruomenės supratimą apie disleksiją. Primename, kad regos ar klausos negalią, ar sutrikimus turintys asmenys gali naudotis bibliotekoje esančiais įrenginiais ir programomis. Daugiau informacijos apie bibliotekoje esančius įrenginius ir programas pritaikytas regos ar klausos sutrikimų turintiems asmenims skaitykite puslapyje Paslaugos asmenims su specialiaisiais poreikiais.

#GoREDforDyslexia