Paroda „Du dešimtmečiai mokslinės leidybos: mokslo žurnalas „Mokslo taikomieji tyrimai Lietuvos kolegijose“ 2004 – 2024“

Kviečiame į trečiame bibliotekos aukšte eksponuojamą leidinių parodą „Du dešimtmečiai mokslinės leidybos: mokslo žurnalas „Mokslo taikomieji tyrimai Lietuvos kolegijose“ 2004 – 2024“. Paroda organizuojama minint Kauno kolegijos mokslinio žurnalo „Mokslo taikomieji tyrimai Lietuvos kolegijose“ dvidešimtmetį, dėl to parodoje eksponuojami leidinio egzemplioriai ir žurnalo istorija.

Recenzuojamas mokslinis žurnalas „Mokslo taikomieji tyrimai Lietuvos kolegijose“ (ISSN 1822-1068, eISSN 2335-8904) pradėtas leisti 2004 m. ir buvo leidžiamas vieną kartą per metus. Nuo 2021 m. žurnalas pradėtas leisti du kartus per metus. Žurnalo leidyba kurį laiką buvo finansuojama iš valstybės biudžeto, pastaruoju metu – tik Kauno kolegijos lėšomis. Tai daugiadalykis mokslinis leidinys, kuriame skelbiami originalūs moksliniai straipsniai iš socialinių, gamtos, žemės ūkio, medicinos ir sveikatos, technologijos ir humanitarinių mokslų sričių. Straipsniai dažniausiai publikuoti lietuvių ar anglų kalba.

Mokslo žurnalas atitinka tarptautinius mokslinės leidybos reikalavimus, per visą leidybos laikotarpį buvo siekiama leidybos kokybės ir tarptautiškumo. Žurnalo redkolegiją sudaro Lietuvos ir užsienio mokslininkai, o nuo 2014 m. bent pusė redkolegijos narių yra iš užsienio šalių akademinių institucijų. Mokslo žurnalo ilgametis vyr. redaktorius buvo dr. Vaclovas Makūnas, nuo 2023 m. vyr. redaktore išrinkta Bibliotekos ir mokslinės komunikacijos centro vadovė dr. Lina Šarlauskienė.

Mokslinio žurnalo leidybos sėkmei didelę reikšmę turi informacijos ir straipsnių sklaida. Žurnalo numeriai iki 2023 m. buvo spausdinami, o nuo 2014 m. publikuojami ir internete, naudojant Open Journal Systems (OJS) sistemą. Nuo 2023 m. antrojo žurnalo numerio, žurnalo straipsniai publikuojami tik elektroniniu formatu. Pradėjus publikuoti žurnalą internete, jis visada buvo atvirosios prieigos, o pastaruoju metu žurnalas yra deimantinės atvirosios prieigos leidinys. Moksliniai straipsniai publikuojami nemokamai.

Mokslo žurnalo leidybos kokybę įrado, jog leidinys 2018 m. registruotas tarptautiniame atvirosios prieigos recenzuojamų mokslo žurnalų registre Directory of Open Access Journals (DOAJ) (doaj.org). Nuo 2018 iki šiol registre indeksuojami viso teksto žurnalo straipsniai. Nuo 2023 m. pradėti žurnalo straipsniams suteikti skaitmeninio objekto identifikatoriai, t.y. DOI numeriai. DOI numeris yra svarbus mokslinio straipsnio paieškai ir citavimui. Straipsnius, turinčius DOI, galima rasti Crossref paieškos sistemoje (search.crossref.org).

Visi mokslinio žurnalo straipsniai taip pat yra registruojami eLABa publikacijų duomenų bazėje ir Lietuvos mokslo tarybos duomenų bazėje Vieversys. Kadangi mokslo žurnalo straipsniai yra registruojami ir indeksuojami duomenų bazėse, juos galima lengvai rasti mokslinės informacijos paieškos sistemoje Scholar Google, o taip pat Kauno kolegijos virtualioje bibliotekoje ir eLABa virtualioje bibliotekoje.

Šiuo metu mokslo žurnalo leidybos kokybe ir sklaida rūpinasi Kauno kolegijos Bibliotekos ir mokslinės komunikacijos centro darbuotojai: žurnalo vyr. redaktorė dr. Lina Šarlauskienė, atsakingoji sekretorė dr. Dalė Šumskienė, straipsnių maketavimu užsiima bibliotekininkas komunikacijai Gytis Baltrušaitis, straipsnius publikuoja ir duomenų bazėse registruoja vyr. bibliotekininkė mokslinei informacijai Ramunė Bernotė. Mokslinius straipsnius taip pat peržiūri Kauno kolegijos kalbos redaktorės. Plagiato prevencijai yra naudojamas Turnitin teksto sutapties patikros įrankis.

Išsamią informaciją apie mokslo žurnalą ir jo straipsnių archyvą galima rasti Kauno kolegijos OJS svetainėje (ojs.kaunokolegija.lt/index.php/mttlk). Per 20 mokslinės leidybos metų mokslininkai žurnale „Mokslo taikomieji tyrimai Lietuvos kolegijose“ publikavo 482 mokslinius straipsnius. Ateityje šio mokslo žurnalo leidyba gali kisti, tačiau ji ženkliai prisidėjo prie mokslinių tyrimų rezultatų sklaidos, tyrėjų mokslinių kompetencijų ugdymo ir sėkmingo Kauno kolegijos mokslo rezultatų vertinimo.

Švenčiant žurnalo dvidešimtmetį, spalio 11 d. kviečiame į išskirtinai žurnalo konsultacijoms skirtą konsultacijų dieną bibliotekoje (207 kab.). Konsultacijų dienos metu, tyrėjai kviečiami ateiti ir užduoti visus rūpimus klausimus susijusius su straipsnių publikavimu žurnale „Mokslo taikomieji tyrimai Lietuvos kolegijose“.

Primename, kad konsultuotis dėl straipsnių publikavimo žurnale galite bet kuriuo metu, siųstami laiškus el. paštu zurnalas.mttlk@go.kauko.lt, susisiekdami su žurnalo atsakingąja sekretore dr. Dale Šumskiene el. paštu dale.sumskiene@go.kauko.lt arba atvykę į biblioteką Pramonės pr. 22A, 207 kab.