Kviečiame į trečiame bibliotekos aukšte eksponuojamą knygų parodą „Meno ambasadorius: Pauliaus Galaunės kūrybinis paveldas“, surengtą minint 135-ąsias Lietuvos profesionaliosios muziejininkystės pradininko Pauliaus Galaunės (1890–1988) gimimo metines.
Paulius Galaunė (1890–1988) buvo žymus Lietuvos meno istorikas, grafikas, muziejininkas ir kultūros veikėjas. Studijavęs Sankt Peterburge ir Paryžiuje, jis tapo vienu iš profesionaliosios muziejininkystės pradininkų Lietuvoje. Galaunė vadovavo M. K. Čiurlionio galerijai, vėliau – Vytauto Didžiojo kultūros muziejui, po II pasaulinio karo – M. K. Čiurlionio dailės muziejui. Jis taip pat dėstė meno istoriją ir muziejininkystę Lietuvos bei Vilniaus universitetuose. Galaunė parašė reikšmingų veikalų apie lietuvių liaudies meną, ekslibrisus ir knygos meno raidą.
Adelė Nezabitauskaitė-Galaunienė (1895–1962) buvo žymi Lietuvos operos solistė (sopranas), muzikos mokytoja ir dirigentė. 1920–1931 m. ji buvo Valstybės teatro solistė, sukūrusi daugiau nei 25 pagrindinius vaidmenis, tarp jų – Karmen, Dalilą ir Violetą. Jos balsas ir sceninė išraiška pelnė pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje – už kultūrinę veiklą buvo apdovanota Prancūzijos ordinu. Be dainavimo, ji dirbo pedagoge – mokė muzikos, vadovavo chorams, organizavo koncertus ir rašė operų recenzijas.
1932 m. Kaune, Vydūno alėjoje, pagal architekto Arno Funko projektą buvo pastatyti Galaunių šeimos namai. Šiandien šie namai veikia kaip memorialinis muziejus, kuriame galima susipažinti su P. Galaunės surinktomis grafikos, ekslibrisų, bibliofilinių knygų ir liaudies meno kolekcijomis. Muziejuje taip pat eksponuojami A. Galaunienės sceniniai kostiumai ir kiti asmeniniai daiktai, atspindintys jų indėlį į Lietuvos kultūrą.