Adrijos Girnytės kūrybos darbų paroda „Mandala – mano dalia“

Kviečiame į Adrijos Girnytės kūrybos darbų parodos „Mandala – mano dalia“ atidarymą.

Parodos atidarymas vyks 2023 m. birželio 21 d. 16 val. Kauno kolegijos Bibliotekos ir informacijos išteklių centre (Pramonės pr. 22A, II aukštas).

Parodoje bus eksponuojami ypatingi skirtingų spalvų ir raštų kupini menininkės kūrybos darbai, padėsiantys panirti į savo dvasinį pasaulį bei atrasti vidinę ramybę.

Adrija Girnytė – menininkė, 1978 m. baigusi Kauno Stepo Žuko taikomosios dailės technikumo (šiuo metu Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultetas) audimo specialybę. Adrija Girnytė teigia, kad piešia ir tapo iki šiol, nes kūryba yra neatsiejama jos gyvenimo dalis, o mandalos – lemtis. Menininkės teigimu, šiame gyvenime viskas susiję – jos pavardė – Girnytė, kilusi nuo žodžio „girnos“. Šis žodis reiškia apskritimą – ratą, kurį taip pat simbolizuoja mandalos.

Mandalos, savo išskirtinumu ir paslaptingumu gali sužadinti vaizduotę, skatinti refleksiją ir leisti pasinerti į gilius apmąstymus. Mandalos – paprastai apvalios formos piešiniai, kuriuose simetrišką visumą sudaro vienas ar keli atkartojami motyvai. Menininkė Adrija Girnytė, intuityviai rinkdama spalvas ir raštus, mandalas piešia pieštukais ir rapidografais.