Meno paroda „Harmonija batikos kūriniuose“

Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos, tekstilės specializacijos studentai kviečia aplankyti batikos kūrinių parodą „Harmonija batikos kūriniuose“. Paroda eksponuojama Bibliotekos ir informacijos išteklių centro antrame aukšte.

Batika tai – tekstilės dekoravimo technika, kuri atsirado prieš beveik 2000 metų ir yra kildinama iš Javos salos. Nors ši technika neturi lietuviškų šaknų, tačiau yra sietina su audinių dažymu augaliniais (ir ne tik) dažais, kiaušinių marginimu vašku, kadangi batikos technikoje naudojamas lydytas vaškas, taip pat šias technikas sieja ir panaši darbo eiga. Į Vakarų šalis  šią ypatingą techniką atvežė danų keliautojai XVII a., o į Lietuvą batika atkeliavo tik šio amžiaus septintajame dešimtmetyje.

Parodoje jaunieji menininkai eksponuoja studijų metu kurtus darbus, kuriuos jungia geometriniame apskritime išdėstyta spalvinė kompoziciją, perteikianti dvasinę, kosminę harmoniją. Darbai kurti laikantis mandalų – pagalbinės priemonės meditacijos praktikose, „instrumento“, kuris padeda koncentruoti protą, nurimti, sugrįžti į save – kompozinių struktūrų ritmikos.

Batikos kūrimo procesas ilgas, reikalaujantis kruopštumo ir kantrybės, tačiau ji nepraranda savo populiarumo, kadangi suteikia galimybę sukurti unikalų, vienetinį meno kūrinį, kuris gali būti ne tik interjero puošmena, tačiau ir originalus aksesuaras ar netikėtas aprangos akcentas.