Knygų paroda „Fragmentas kraštovaizdžio mozaikoje“

Kviečiame į trečiame bibliotekos aukšte eksponuojamą knygų parodą „Fragmentas kraštovaizdžio mozaikoje“. Parodoje rasite knygų apie Lietuvos ir užsienio kraštovaizdį, urbanistiką, architektūrą. Taip pat parodoje eksponuojami sodų, kraštovaizdžių ir pastatų eksterjero nuotraukų albumai bei kraštovaizdžio architektų darbų leidiniai.

Šių laikų kontekste, kai vis daugiau kalbame apie klimato kaitos padarinius, kraštovaizdžio kaita tampa aktualiu klausimu. Kultūriniai kraštovaizdžiai atspindi visuomenės evoliuciją ir žmonių kūrimąsi tam tikroje aplinkoje, kovą su fizinėmis kliūtimis ir (arba) gebėjimą pasinaudoti gamtinės aplinkos teikiamais pranašumais bei socialinėmis, ekonominėmis ir kultūrinėmis – ir vidinėmis, ir išorinėmis – sąlygomis. Dažnai kultūriniai kraštovaizdžiai atspindi tam tikrus tausojamojo žemės naudojimo būdus, susijusius su gamtinės aplinkos, kurioje šie kraštovaizdžiai yra, ypatumais ir apribojimais, taip pat ypatingą dvasinį žmogaus ryšį su gamta.