Linos Šarlauskienės tapybos darbų paroda „Spalvų terapija“

Kviečiame į antrame bibliotekos aukšte eksponuojamą Kauno kolegijos bibliotekos ir mokslinės komunikacijos centro vadovės Linos Šarlauskienės kūrybos darbų parodą „Spalvų terapija“.
Paroda eksponuojama 2023 m. rugsėjo 4 d. – spalio 6 d. Kauno kolegijos Bibliotekoje ir mokslinės komunikacijos centre (Pramonės pr. 22A, Kaunas, 2-as aukštas).

Parodos autorė Lina Šarlauskienė teigia, kad jos gyvenime „Viską vienijantis aspektas yra nuoširdus įsitraukimas į bet kurią veiklą visa širdimi ir visomis mintimis.“ Autorė derina įvairias priešingybės, pavyzdžiui, „žavėjimasis senosiomis bibliotekomis ir domėjimasis skaitmenine leidyba ar dirbtiniu intelektu, antikvarinių daiktų paieška ir naujausių sistemų diegimas, noras komunikuoti ir poreikis būti tyliai vienumoje, kažką sutvarkyti ar padaryti spalvų chaosą ant drobės“.

„Žaisti spalvomis ant popieriaus pradėjau daugiau nei prieš dešimtmetį, buvau tai kurį laiką primiršusi. Dabar nebegaliu tverti be dažų (kaip ir be knygų) kvapo, spalvų ir to vidinio džiaugsmo, kad galiu daryti kaip tik norisi ir ką tik sugalvoju. Spalvas renkuosi pagal nuotaiką, tapau iš nuojautos. Pastebiu, kad mano paveiksluose dažnai spalvos yra „išbėgę“, nėra lygių kraštų ir realių vaizdų. Tikriausiai tai būdas išsilaisvinti nuo griežtos realybės. Man svarbu, kad drobėse būtų kažkokia jausmų giluma, todėl paveiksluose dažniausiai būna keletas sluoksnių. Gal būt tie sluoksniai, persišvietimai, persiliejimai yra kaip mūsų įvairaus vidinio pasaulio ir suvokimo atspindys. Žmogus nėra etiketė su pareigomis, kaip ir vaizdai tėra tik išplaukusių prisiminimų nuotrupos. Mes turime daug jausmų, o jie gali išsilieti spalvomis.“ teigia Lina Šarlauskienė.

Susitikimas su parodos autore vyks parodos uždaryme 2023 m. spalio 6 d. 15 val.