Knygų paroda „Devyniasdešimtųjų vaikai tampa tėvais“

Kviečiame į trečiame bibliotekos aukšte eksponuojamą bibliotekos knygų parodą „Devyniasdešimtųjų vaikai tampa tėvais“. Parodoje knygos apie tėvų ir vaikų santykius, psichologiją, tėvystės iššūkius, kartų problemas ir jų sprendimo būdus.

Devyniasdešimtųjų vaikai – tai lietuviškoji „tūkstantmečio karta”, gimusi per paskutinius du praėjusio amžiaus dešimtmečius. Tie iš jų, kurie tampa tėvais, šį virsmą patiria kiek kitaip nei ankstesnės kartos: su kur kas daugiau informacijos, technologijų, dramos. Motinystė ir tėvystė interneto amžiuje turi savo kainą, kurią devyniasdešimtųjų vaikai moka nesibaigiančiais ieškojimais ir nustebimais. Maža to, susilaukus vaikų galvose atgyja laukinis vaikystės ar paauglystės dešimtmetis. Atradus save jau priaugtuose tėvų batuose, gerokai pasikeičia perspektyva. Nuslenka vaikiška devyniasdešimtųjų romantika ir pasirodo, iš kur ateina šiandieninių tėvų galios ir silpnybės.“ (Urbonaitė-Barkauskienė, 2020).

90-ųjų vaikai, tapę tėvais, patyrė išskirtinį etapą, pereidami nuo jaunystės į tėvystę. Ši karta susiduria su naujomis iššūkių ir galimybių sąlygomis, bandydama įsikūnyti savo tėvystės vaidmenį. Vienas iš pagrindinių aspektų, kuris išsiskiria, yra technologijų plėtra. 90-ųjų vaikai turėjo galimybę išaugti su sparčiai kintančiomis technologijomis, nuo pirmųjų kompiuterių ir interneto iki mobiliųjų telefonų. Dabar, kaip tėvai, jie turi šias technologijas naudoti, kad geriau suprastų savo vaikus ir jų poreikius.

Nepaisant visų iššūkių, 90-ųjų vaikai, tapę tėvais, gali pasižymėti savo unikalumu ir gebėjimu prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių. Jų patirtis, kurią jie perėmė iš savo vaikystės, gali padėti jiems kurti stiprius šeimos ryšius ir formuoti sveiką šeimos aplinką.

Urbonaitė-Barkauskienė, V. (2020). Devyniasdešimtųjų vaikai tampa tėvais. Dvi tylos.