Knygų paroda „Ar užtenka tik gražiomis spalvomis nudažyti fasadą?“

Kviečiame į III bibliotekos aukšte eksponuojamą knygų parodą „Ar užtenka tik gražiomis spalvomis nudažyti fasadą?“. Paroda skirta paminėti gegužės 15-ąją – Tarptautinę šeimos dieną. Tarptautinė šeimos diena, kuri pradėta minėti nuo 1994 metų Jungtinių Tautų organizacijos sprendimu. Labai simboliška, kad Šeimos diena Lietuvoje švenčiama praėjus Motinos ir artėjant Tėvo dienai.

Psicholohė K. Jievaitienė (2021) teigia, kad „šeima – svarbiausias uostas kiekvieno žmogaus gyvenime. Šeimose mes esame tokie, kokie esame – linksmi, pikti, nuoširdūs, išsiblaškę, laimingi…Svarbiausia, kad čia jaustumėmės saugūs, reikalingi ir mylimi. Kad čia  tave išklausytų, paguostų, padėtų, patartų, palaikytų. Šeimos sąvoka susiformavusi jau gilioje senovėje. Žmonės gyvendavo bendruomenėse, rūpinosi vieni kitais, pradėjo kurti artimus santykius, kuriuos galima vadinti šeima. Šeimai formuojantis, kokia ji bus, kaip gyvens, daug įtakos turėjo skirtingos aplinkybės, atitinkamai pagal laikotarpį vykę įvykiai (pavyzdžiui, karai), kultūriniai skirtumai, religija, tradicijos.

Šeima – kaip maža socialinė bendruomenė, kuri augant vaikui tampa socializacijos pagrindu. Vaikas negimsta su įgūdžiais, kaip elgtis, jis mokosi, o mokosi iš artimiausios aplinkos – šeimos. Tai apima auklėjimą, bendravimą, stebėjimą. Reikšmingas vaidmuo tenka tėvams ar vienam tėvų (jei šeima išsiskyrusi). Vaikas augant perima šeimos vertybes, kultūrą, elgseną, požiūrį į gyvenimą, kitus žmones, tikslus ir jų siekimą“ (Jievaitienė, 2021).

Parodoje knygos apie šeimos sąvoką, tarpusavio santykius, vaikų auklėjimą ir bendrystės jausmą.

Jievaitienė, K. (2021). Psichologė K. Jievaitienė: kiekviena šeima yra išskirtinė, tad koks yra vidinis santykis ir norai tik pačių šeimos narių reikalas. 15min.lt https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/seima/psichologe-k-jievaitiene-kiekviena-seima-yra-isskirtine-tad-koks-jos-vidinis-santykis-ir-norai-tik-paciu-seimos-nariu-reikalas-1026-150374