Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos studentės Monikos Imbrasaitės personalinė odinių aksesuarų paroda „Nuo formos iki funkcijos“

Kviečiame į antrame bibliotekos aukšte eksponuojamą Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos studentės Monikos Imbrasaitės personalinę odinių aksesuarų parodą „Nuo formos iki funkcijos“.

Odinių galanterinių objektų kūrimas – tai taikomojo meno sritis, pasižyminti subtilia meistriškumo, kūrybiškumo ir odos apdirbimo technikų įvaldymo visuma. Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos studentė Monika Imbrasaitė, įvaldžiusi keturias Objektinio meno studijų programoje dėstomas specializacijas: odą, stiklą, keramiką ir tekstilę, jau kurį laiką norėjo išbandyti save naujose srityse. Šis noras jaunąją menininkę paskatino odos darbuose įkomponuoti kitokį medžiagiškumą turintį elementą – medieną.

Susipažįstant su menininkų, dirbančių su medžiu, kūryba, M. Imbrasaitei kilo idėja sujungti šias dvi natūralias medžiagas ir sukurti unikalius, funkcionalumu pasižyminčius kūrinius, remiantis elegancijos ir moteriškumo aspektais. Personalinėje parodoje „Nuo formos iki funkcijos“ menininkė organišką odos žavesį apjungia su medienos subtilumu. Kiekvienas eksponuojamas kūrinys atspindi kaip šios dvi medžiagos harmonizuoja viena kitą. Estetiniai jaunosios menininkės sprendimai trina ribas tarp meno ir funkcionalumo. Kūriniai suteikia galimybę atidžiau patyrinėti šias medžiagas šiuolaikinėje madoje, pabrėžiant, kaip tradicijos ir modernumo sankirta gali virsti funkcionaliu objektu.

Nesvarbu, ar parodos žiūrovas yra mados entuziastas, ar tiesiog vertina kūrybos naujumą, ši paroda, įkvėpta odos ir medžio sintezės, neabejotinai padės ištrūkti iš įprastų meno ir mados standartų.

PARODOS KURATORĖ: KK MUF MA dėstytoja Lolita Grabauskienė