Paslaugos asmenims su specialiaisiais poreikiais

Regos negalią ar sutrikimus turintys asmenys gali naudotis įrenginiais:

• el. knygų grotuvu Victor Reader, t. y. klausyti įrašytą informaciją ir el. knygas MP3, MP4, DAISY, EPUB ir kitais formatais. Esant poreikiui, teiraukitės bibliotekos vadovės;
  • vaizdo didintuvu Freedom Scientific spausdintiems leidiniams skaityti (207 kambaryje);
  • įrenginiu SARA CE (Scanning and Reading Appliance, Camera Edition), kuris automatiškai skenuoja ir garsiai skaito spausdintą tekstą (207 kambaryje).

Regos negalią ar sutrikimus turintys asmenys gali naudotis specialiomis klaviatūromis ir programomis (Individualaus darbo 311 ir 312 kambariuose):

• JAWS 14 for Windows programa, analizuojanti informaciją kompiuterio ekrane ir perduodanti ją kalbos sintezatoriui, kuris paverčia tekstą garsu. Programa užtikrina galimybę regos negalią turintiems studentams savarankiškai dirbti kompiuteriu;
  • Win Talker Voice 1.6 programa, kompiuterio ekrane esančią informaciją skaitytojui perduodanti garsu lietuvių kalba;
  • Magic Screen Magnification programa, išdidinanti visą kompiuterio ekrane pateikiamą informaciją arba jos dalis;
  • Dolphin Easy Converter programa, konvertuojanti teksto dokumentus į alternatyvius formatus (Mp3, audio, txt, Braille, skaitmeninių knygų formatą DAISY).

Klausos negalią ar sutrikimus turintys asmenys gali pasinaudoti skaitmeninio koduoto vidinio ryšio FM sistema Bellman Audio Domino, kuri padeda suvokti kalbą sunkiose girdėjimui situacijose (paskaitose, seminaruose, žiūrint video ir kt.). Sistemą galima naudoti su klausos aparatais. Esant poreikiui, reikia teirautis bibliotekos vadovės.

Įranga klausos ir regos negalią ar sutrikimu sturintiems asmenims yra gauta įgyvendinant Valstybinio studijų fondo pagal Europos socialinio fondo remiamą projektą „Studijų prieinamumo užtikrinimas specialiųjų poreikių turintiems studentams“.

Judėjimo negalią ar sutrikimus turintys asmenys gali patekti į bibliotekos reikiamus aukštus studijų centre įrengtu liftu. Reikiamas bibliotekos spausdintas knygas galima užsakyti el. kataloge internetu, kad jos būtų atneštos iš anksto. Knygas galima grąžinti savitarnos įrenginiais ar paduodant jas bibliotekos darbuotojui. Daug paslaugų ir el. išteklių biblioteka teikia nuotoliniu būdu, išsamiau pie tai puslapyje NUOTOLINĖS PASLAUGOS.